Салата со пилешко и ориз

22 ноември, 20100
chickenRiceSalad

Сварете го месото во супата, и потоа отстранете ги коските и кожата. Исецкајте го на коцки. Потоа во супата сварете го оризот. Во еден сад измешајте го месото, варениот ориз, грашокот, исецканите печурки и магдоносот. Прелијте со стопениот путер, посолете, ставете зачини по желба и убаво промешајте.
Потребни состојки
1 кг пилешко месо
150 гр маринирани шампињони
150 гр грашок од конзерва
180 гр ориз
1 коцка пилешка супа
малку путер
магдонос
сол и бибер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi