Силен земјотерс го стресе јапонското тло

29 ноември, 20100

Силен земјотрес рано утрово ја погодил Јапонија. Засега како што објавија светските агенции немало извештаи за жртви или причинета материјална штета. Потресот ја зафатил областа Огасавара, покрај источниот брег на Јапонија. Според информација од Метеоролошката служба на Јапонија, во главниот град Токио се треселе зградите, иако земјотресот бил на оддалеченост од 750 километри. Не постоела опасност од цунами бидејќи епицентарот бил под морето на длабочина од 480 километри.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma