Стив Неш го објави разводот, еден ден откако му се роди син

30 ноември, 20100

Ѕвездата на Феникс Санс, изјави дека тој и сопругата Александра се во процес на развод. Ова соопштение го дал во саботата, само еден ден откако се родил нивниот син Матео. Тој рекол во неговата изјава за списанието “Живот и стил” дека тој и неговата сопруга живееле одделно веќе неколку месеци, но остануваат цврсто посветени на чувањето на нивните деца во најпозитивен можен начин. Двојката заедно беа девет години, а во брак беа од 2005 година, исто така, имат 6-годишни ќерки близначки, Лола и Бела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi