Том Круз наскоро како рок легенда

19 декември, 20100
tom-cruise-en

Наскоро ќе започне снимањето на филмот “Rock of Ages” кој е основан на легендарните рок хитови од 80-те. Веќе се збори дека Том Круз ја има една од главните улоги. Тој ќе ја има улогата Sacee Jaxx, шармантана рок ѕвезда која е при крајот на својата кариера. Се шпекулира дека Алек Болдвин исто така ќе биде дел од актерската екипа на овој филм. Тој би требало да ја има улогата Денис Дупри, поранешен рокер кој раководи со клубот Rock of Ages. Во овој филм улога ќе имаат и Гвинет Палтроу и Мери Џ.Блајџ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi