“Wayne Rooney ” подготвен за враќање на терените.

18 ноември, 20100

Според изјавите на “Sir Alex Ferguson”, напаѓачот на Манчестер Јунајтед полека се опоравува од повреда на глуждот, и највероватно веќе во Сабота против Виган ќе седи на клупата за резервни играчи, негово официјално враќање на терените се очекува да биде против Ренџерс во натпреварот од Лигата на шампионите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma