Загина шкотскиот првак

27 септември, 20100

Двократниот шкотски првак во рели Jimmy Girvan загина на релито Colin McRae во Aberfeldво средна Шкотска. Несреќата се случила кога педесет и шест годишниот Girvan во кривината изгубил контрола над воланот и со полна брзина се удрил во дрво.Спрема полицискиот извештај Girvan загинал на место на несреќата , а неговиот совозач Mike Ramsey полесно е повреден. Релито Colin McRae се одржува во спомен на поранешниот светски првак во рели, Шкотланѓанецот Colina McRaea кој во септември 2007, погина во хеликоптерска несреќа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi