10 фотографии кои го шокираа светот! Напомена: не е за сечиј стомак!!!

16 јули, 20110
photography

Често се вели дека една слика вреди 1000 зборови. Секоја слика може да вреди 1000 зборови, но ретки се оние кои сакаат да кажат и прикажат многу повеќе од тоа. Сликите можат да раскажат моќна приказна, приказна доволно силна за да го промени светот или да поттикне некој од нас да го направи тоа.

Моќта на фотографиите е жива и непобедлива. Предупредување: овие слики содржат моменти од насилство и смрт.

10. Бегалци од Косово – 2000  година  (Carol Guzy)

 

9. Војна под нозете – од граѓанската војна во Либерија (Carolyn Cole)

 

8. Масакрот во Тајланд – 1977 (Neil Ulevich)

 

7. После бурата – 2008  на Хаити (Patrick Farrell)

 

6. Моќта на едниот – 2006 Израел  (Oded Balilty)

 

5. Светскиот трговски центар – Њујорк 9/11 (Steve Ludlum)

 

4. Ден по цунамито – 2004 година (Arko Datta)

 

3. Бопал гас трагедијата – 1984 година најголемата индустриска катастрофа во Индија (Pablo Bartholomew)

 

2. Операцијата лавовско срце – 2005 година, 9 годишното момче од Ирак кое било повредено за време на експлозија (Deanne Fitzmaurice)

 

1. Трагедијата на Омајра Санчез – 1985 година, по ерупцијата на вулкан во Колумбија, девојчето загалвено во кал и урнатини (Frank Fourier)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit