Category: Прашалник

10. Шпанија Број на емигранти: 4 790 000 9. Индија Број на емигранти: 5 700 000 8. Канада Број на емигранти: 6 200 000 7. Саудиска Арабија Број на емигранти: 6 361 000 6. Франција Број на емигранти: 6 471 000 5. Украина Број на емигранти: 6 833 000 4. Англија Број на емигранти: 6 […]

10. Herme`s Овој француски бренд знае како да ги направи своите чанти посакувани. Нивните парфеми се со сладок мирис и се нежни. Ти заработуваат по 2 билиони долари. 9. Versace Џани Версаче започна со својот бренд во 1978. Овој бренд е еден од најпопуларните и скапи брендови во светот. 8. Christian Louboutin Овој дизајнерски бренд […]

Жените секогаш да изгледаат убаво, но и да мирисаат секси и свежо. Парфемите им се се дел од животот на секоја жена, не само за слободните жени туку и за секоја друга која сака да се чувствува секси. Има различни типови мириси на се и сешто. 10. The Timeless Ralph Lauren Romance Овој парфем е […]

Верувале или не пушењето цигари стана толку голема навика на многу луѓе и тоа од 20 до 45 години. Иако пушењето се смета за лоша навика, во некои заедници се смета за статусен симбол. Денес има толку многу луѓе зависници од пушење. Пушењето е навистина штетно за здравјето, но тие што се пушачи им е […]

10. Мавританија Стапка на неписменост- 60,1 % 9. Етиопија Стапка на неписменост- 61,3 8. Бенин Стапка на неписменост-62,5% 7.Сенегал Стапка на неписменост- 62,7% 6. Гвинеја- Бисао Стапка на неписменост- 63,2% 5. Гамбиа Стапка на неписменост- 63,5% 4. Сиера Леоне Стапка на неписменост-63,7% 3. Авганистан Стапка на неписменост- 63,7% 2. Буркина Фасо Стапка на неписменост- 77% […]

10. Emas National Park and Chapada Dos Veadeiros, Brazil Оваа шума се наоѓа во централно западниот регион на Бразил и има екосистем и голема уникатна природа. Во оваа шума живеат голем број на гигантски животни. 9. Sinharaja Forest, Srilanka Оваа шума се наоѓа во југозападниот дел на Шри Ланка. Повеќе од 60% се еднемични и […]

10). Rogers Pass, Montana-US: Најладни месеци на ова место се марти и април, а температурата може да падне до -56.5 степени. 09). Fort Selkirk, Yukon-Canada: Температурата на ова место може да падне до -58.9 степени, а најладен месец е јануари. 08). Prospect Creek, Alaska- USA: Најладен месец е февруари со температура до -62 степени. 07). […]

Универзитетите им помагаат на лицата да воспостават своја професионална кариера и да ја сппреведат истата практично. Значи универзитетот е едена од најважните фази на образованието, за да развие професионална кариера. Па затоа одлучивме да ги погледнеме земјите кои имаат највеќе универзитети. 10. Кина Број на универитети- 1 054 9. Франција Број на универзитети- 1 062 […]

Виното е еден од најомилените пијалоци на многумина. Освен тоа шо ни пружа големо задоволство додека го пиеме исто така се грижи и за нашето здравје, но и за убавината. Сепак тоа е така само кога го внесуваме во ограничени количини. Ова се најдобрите вина: 10. French Beaujolais 9. South African Pinotage 8. German Spatburgunder […]

Понекогаш архитектите толку се внесуваат во својата работа, што плодот на креативниот ум може да изгледа сосема неверојатно. Погледнете неколку слики од различни дизајни на скали кои варираат од скалила кои се веќе светски атракции, па сè до скалила кои и вие самите можете да ги внесете во вашиот домашен ентериер , ако тоа ви […]

Ако планирате да правите забава наскоро ви препорачуваме да купите од вие најскапи пијалоци, не за друго може журката ќе биде подобра. 10. Samuel Adams Utopia beer Ова пиво е најакото ама и наскапото пиво во светот. Има 27% алкохол и чини по 100 долари за шише. 9. Vielle Bon Secours beer Ова шише чини […]

10. Mount Pinatubo, Philippines Имаше ерупција во 1991 и загинаа 800 луѓе, а 100 000 останаа без домови. 9. Nevada del Ruiz, Columbia На 13 ноември 1985 заради ерупција на вулканот загинаа 23 000 луѓе. 8. Mount St. Helens, Washington Имаше ерупција на 18 мај 1980 и најмалку 80 луѓе загинаа. 7. Paricutin, Mexico Во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris