10 најчудни закони кои се однесуваат на СЕКС

28 јуни, 20110
seksot opusta

10 . во хотелите Sioux Falls во South Dakota, секоја соба е опремена со исти кревети кои се оддалечени едни од  други скоро 1м и е илегално да водиш љубов на подот меѓу креветите, (поента???)

9 Во Индонезија казна за мастурбација е обезглавување…

8 Во Александрија на мажите не им  е дозволено да водат љубов со своите жени доколку смрдат на лук, кромид или сардини. Десертот зависно од вечерата …

7 Во Невада законодавно е забрането да било кој работи и носи костим во форма на пенис.

6 Во Невада е забранет секс без кондом.

5 Во Romboch, Virginia забрането е да имаш секс со запалено светло.

4 Во Cali, Columbia кога жената има прв пат секс со мажот, во собата треба да биде присутна мајка и  да сведочи на чинот.

3 Во Santa Cruz, Bolivia забрането е на мажот да има секс во исто време со жена му и ќерка му??? Што???

2 Во Bahrain, маж гинеколог  може легално да врши преглед на  женските гениталии само ако дирекно не гледа во нив, единствено чаре да ја гледа нивната рефлексија во огледало.

1 Најбизарниот закон доѓа од Lebanon, на мажите им е дозвоелно да имаат секс со животни но само доколку се женки, ако тоа го прават со машки животни казната е смрт.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/