10 најпопуларни игри

25 август, 20110

Играњето игри е најдобриот начин за убивање на досадата. Нинтендото  беше најактуелно пред неколку години, и се до ден денес технологијата се усовршуваше па после беа игрите за комјутер, па игрите на плеј стејшн, и тие игри се доградуваа како мрежно играње, па играње на интернет и сл. Игрите ги играат и стари и млади. Постојат големи фанови кои се внесуваат целосно во игрите, а некои пак само ги играат за да си го потполнат времето.

Конечно излезе листата на 10 најиграни игри и на најдобрите игри во 2010 со најголем дизајн и графика.

Heavy Rain – Sony Playstation 3

Колку далеку сте подготвени да одите, за да ја спасите некого? Ова е централно прашање за оваа игра, главниот лик Итан Марс е принуден да одговори. После исчезнувањето на синот на Итан, се претпоставва дека тој е последната жртва на мистериозниот убиец Оригами, тој вети дека ке стори се што е потребно за да си го спаси своето момче. Покрај Итан треба да превземат контрола и три поедници кој се подготвени за овој случај приватниот детектив Скот Шелби, кривичниот профил ФБИ на Норман Џејден и човекот што не спие Медисон Пејџ. Во играта има многу акција па дури и секојдневни и чудни задачи како четкање на заби, лулкање на бебе да спие се со цел да се помогне да се зајакне својата врска со ликовите.

Red Dead Redemption by Rockstar Games – PlayStation 3/Xbox 360

Играта е отворен свет- акција авантура од западот. Таа беше објавена на ПС3 И Икс Бокс360 на 18. Мај.2010 и е духовен наследник на Red Dead Revolver. Поголемиот дел од приказната се одвива во 1911 година, за време на падот на Америчкиот стар запад. Во играта се следи Џон Марстон поранешен криминалец, кој се поставува да ги гони своите поранешни членови на бандата. Синот и жената му се земени како заложници од страна на владата, во откуп за неговте услуги т.е како награда ловец. Немајќи друг излез, тој тргнува да ги донесе поранешните членови на бандата, пред лицето на правдата.

Super Mario Galaxy 2 – Nintendo, Wii

Во 2007 година In 2007, Super Mario Galaxy го зазеде светот на видео игри. Сега ова вистинско Марио продолжение е со нови нивоа и нова нагорна сила. Плус во новата игра Марио добива можност да се здружи со диносаурусот Јоши кој дава нови можности- пркостејки ја гравитацијата. Тоа е тоа што го сакате во играта и повеќе..

Mass Effect 2 by Electronic Arts – PC, Xbox 360

Оваа игра е една од најдекорираните игри на сите времиња, има добиено повеќе од 90 супер резултати и над 150 награди.

Во Mass Effect пристигнувањето на командирот Шепард кој е испратен во галксијата, за спасување на таен оперативец кој може да имаа докази за непосредна инвазија која се демне од почетокот.

Rock Band 3 by MTV Games – PlayStation 3, Xbox 360, Wii

Ако сте уживач на музишки игри, ова е вистинската за вас. Не само што е Рок Бенд игра, таа е една од најдобрите музички игри. Оваа и Дј Хиро се омилени музички наслови, не знаете за што да се одлучите.

Call of Duty: Black Ops by Activision – PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii

Холивудски стил кој го знаеме денес. Играта Call of Duty: Black Ops зема поголем дел од она што го направи Modern Warfare 2 поголема е и помодифицирана. Војникот Алекс Мејсон- како што почнувате да ја играте играта, гоиспитуваат за информации што тој неможе да се сети. Играте преку сеќавањата на Медисон и тој е во потрага по истите. Сем Вортигон, Ед Харис и Гери Олдмен испорачаа експерт и тој навистина ги помина нивните карактери.

FIFA 11 by EA Sports – PC, PlayStation 2, PlayStation3, PSP, Xbox 360

Во Фифа Фудбал 11 ќе може да играте како голман, ова е почетно и значи дека во Фифа мултиплеер мод тимовите може целосно да ги контролира човек. Фифа фудбал 11 е првиот натпревар во серијата Фифа и го користи истиот налина за игра како за ПС како и за ПС3 И Икс Бокс360.

God of War 3 by Sony – PlayStation 3

God of War and Kratos е синоним за системот на ПС, и е една од оние игри кои речиси секој сопственик на ПС ја поседува или барем слушнал за неа. God of War 3 се зема на крајот на втората игра. Kratos е продолжување на неговата одмазда против Зевс и тој е повторно лишена од сите свои моќ. Уште еднаш ке треба да почнат од почеток и да се изгради Kratos како убиствена машина. Kratos сака да го најде Зевс и да го убие, но за да го стори тоа, тооој треба да реши голем број на загатки и да ги победи газдите.

StarCraft II: Wings of Liberty by Blizzard – PC

Оваа игра стана најбрзо продаванта игра во 2010 година до ден денес и е една од најпродаваните игри на сите времиња со рушење на 1,9 милјони продадени примери во Америка и Европа.  Се проценува дека околку 30% биле продадени на интернет, а остатокот се продадени на мало односно околку 58% во Америка а остатокот од Европа.

Halo: Reach – Microsoft, Xbox 360

Мајкрософт играта и Certain Affinity имаат издадено две нови мултиплеер мапи и оружени судири во играта. Сите оние кој се запознаени со Хало вселената надвор од играта, постојат некои блискости во две од трите мапи. Certain Affinity имаат направено прилично пристојна работа во овие три мапи во целина. На мапите се појавувааат пакети кои ви даваат цврстина во акцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber