10 неуспешни земји и нации

10 август, 20110

Додека низ светот се прават разни церемонии, се слават празници, постојат и оние земји кои немаат што да прославуваат. Ваквите држави се борат со насилство, сиромаштија и постојано се во војни.

Погледнте кои се најсиромашните нации и држави.

10. Брегот на Слоновата Коска

Ivory Coast

 

9. Ирак

Iraq

8. Централна Африканска Република

Central African Republic

7. Авганистан

Afghanistan

6. Зимбабве

Zimbabwe

5. Хаити

Haiti

4. Конго

Democratic Republic of The Congo

3. Судан

Sudan

2. Чад

Chad

1. Сомалија

Somalia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi