10 познати личности кои се обидуваат да ја спасат животната средина

11 август, 20110

Има многу голем број славни лица кои ја користат нивната популарност да се добие вниманието од јавноста за да се увиди колку е битно чувањето на животната средина и екологијата. Ова топ 10 славни личности кои се активисти и најмногу се грижат за тој проблем.

10. Камерон Дијаз

Cameron Diaz

9. Стинг

Sting

8. Бети Мидлер

Bette Midler

7. Дерил Хана

Daryl Hannah

6. Шерил Кроу

Sheryl Crow

5. Дон Чидл

Don Cheadle

4. Бред Пит

Brad Pitt

3. Едвард Нортон

Edward Norton

2. Леонардо ДиКаприо

Leonardo DiCaprio

1. Роберт Ретфорд

Robert Redford

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit