10-те најжешки жени во светот според “DT Spain”

30 јануари, 20110
Alessandra-Ambrosio-47

Шпанскиот магазин за мажи “ DT Spain “ ја објави листата на десетте најжешки жени во светот, кои сеуште се актвни и по многу години поминати на сцената. Февруарското издание на магазинот го красат токму овие десет убавици. На списокот се најдоа: Хајди Клум, Ирина Шајк, Жизел Бундхен, Меган Фокс, Алесандра Амбросио, Бар Рефаели, Адријана Лима, Сара Карбонеро, Џесика Алба и Скарлет Јохансон. Во прилог магазинот ги објави и нивните најдобрите фотографии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi