150 девојки под еден туш : )

23 август, 20110
гинис

На плажата Борнмут 150 девојки го срушија светскиот рекорд , туширајќи се под еден туш.

За да се сруши овој чуден светски рекорд во број на луѓе собрани под еден туш,  бил поставен посебен туш висок шест метри, а како организатор на случувањето се јави компанијата ’Lynx’ која произведува дезодоранси и козметика.

Претходниот рекорд го држеа Американци, со собрани 145 луѓе под еден туш во Илиноис пред две години.

Официјалната потврда за Гинисовата книга на рекорди ја потврдила Ана Орфорд и им честитала на сите кои учествувале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi