25 најпознати спортски ѕвезди во последните 25 години

1 август, 20110
sportisti

Додека играта е при сам крај, додека отлукуваат последните неколку секунди на часовникот, сами вистинските спортски ѕвезди може да го понесат товарот на целиот свет на своите рамена и да ги содзадат оние магични моменти кои ќе вилјаат на генерациите и докажат хероизам.

Во текот на измининатите 25 години , голем број спортисти ја променија историјата во спортот засекогаш.

Има голем број светски познати извонредни спортисти, но само некои од нив може да бида етикетирани како икони во нивните дисциплини.

Погледнете кои се 25-те најпознати спортисти во последните 25 години!

 

Вредни да се споменат пред самото одбројување се:

–   безбол играчот Бери Бондс

httpv://www.youtube.com/watch?v=q08vK3h1zzg

–   атлетичарот Карл Луис

–   атлетичарот Усаин Болт

Одбројување:

25. Серена Вилијамс

http://www.youtube.com/watch?v=PK5sVa_plfQ&feature=player_embedded

24. Пит Сампрас

23. Миа Хам

http://www.youtube.com/watch?v=CEsCvtR7OEM&feature=player_embedded

22. Ренди Џонсон

http://www.youtube.com/watch?v=vjebor1RBjo&feature=player_embedded

21. Марио Лемиеукс

http://www.youtube.com/watch?v=EmN6IOAdEW0&feature=player_embedded

20. Андре Агаси

http://www.youtube.com/watch?v=vdyxeyGQ62Q

19. Бо Џексон

18. Коби Брајант

17. Мартин Бродер

16. Тајгер Вудс

http://www.youtube.com/watch?v=eBrIV_L80vg&feature=player_embedded

15. Пејтон Менинг

14. Мајк Тајсон

13. Мајкл Фелпс

12. Шекил О’Нил

11. Мени Пакиао

10. Брет Фавер

http://www.youtube.com/watch?v=61UrASOFptE&feature=player_embedded

9. Кен Грифи Џуниор

http://www.youtube.com/watch?v=_4nAvfPHS88&feature=player_embedded

8. Кал Рипкен Џуниор

http://www.youtube.com/watch?v=AgtbYb-R54w&feature=player_embedded

7. Том Бреди

http://www.youtube.com/watch?v=dX9r6n-OOR4&feature=player_embedded

6. Роналдо

5. Џери Рајс

http://www.youtube.com/watch?v=wXfRfyGhSZ4&feature=player_embedded

4. Дерек Џетер

3. Лоренс Тејлор

2. Вејн Грецки

1. Мајкл Џордан

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit