Адел сама ќе работи на новиот албум

1 јули, 20110
yearahead0104_adele02

Адел (23) дека веќе има подготвено седум текстови за новиот албум и целиот процес околу снимањето и продукција на песните таа лично ќе го води.

“Сакам се сама да напишам, снимам и објавам. Тоа нема да биде голема продукција. Сакам да биде тивка акустика пратена со клавир. Мислам дека поради тоа целиот процес ќе потрае малку подолго. Мојот тонец ќе ми покаже како да го користам студиото и техниката”, изјавила Адел.

Пејачката одбила повторно да соработува со продуцентите кои работеле на претходниот албум, бидејќи не сака да чувствува притисок додека работи на новиот албум.

Албумот “21” беше со недели на врвот на листата за најпродавани албуми во Британија и САД и се продаде во повеќе од еден милион примероци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/