Адел повторно другарува со својата инспирација:)

24 септември, 20110
adele-615x272

Пејачката ги обновила своите контакти со дечкото кој беше инспирација за нејзиниот албум „21“ и кој ѝ се закануваше со тужба бидејќи го искористила раскинувањето од негова страна за да си напише песни и да стане позната…

Од објавувањето на албумот „21“, кој досега е продаден во повеќе од 10 милиони примероци ширум светот, Адел стана една од најбараните пејачки на планетава. Во нејзините песни се пронајдоа милиони осамени срца, а таа ги напиша овие песни веднаш по болното раскинување со дечкото.

Иако бившиот, засега неименуван дечко се заканувал со тужба за славата која Адел наводно ја стекнала на негова сметка, Адел сепак, се смири со него…

„Повторно се дружиме. Сè е во ред, знам што правам. Помина доволно време. Важно ми е со него да можам да споделам сè што се случи од излегувањето на албумот. А сето тоа што се случи е навистина неверојатно. Тој ми го промени животот, тоа не можам да го негирам“, рече пејачката пред своите фанови на концертот во Лондон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi