Адел заврши на операција на грлото :(((

9 ноември, 20110
Adele11-20110420-121

Британската 23-годишна пејачка во вторникот беше на ласерска операција на грлото во Бостон. Лекарот кој ја извршил операцијата, пред пет години го спасил гласот на Стивен Тајлер.

За конечно да може да се врати на сцената, Адел која веќе три месеци се бори со воспаление на гласните жици, подлегна на ласерска операција на грлото во Бостон. Интервенцијата ја изведе д-р Стивен Заител кој пред пет години со истата интервенција го спаси гласот на Стивен Тајлер.

Пејачката се реши за ова интервенција бидејќи се сомневаше дека има бенигнен полип на гласните жици, изјавуваат од Тајмс, Лос Анџелес.

Адел се надева на брзо оздравување бидејќи поради здравствените проблеми мораше да ги откаже турнеите низ Велика Британија и Америка, па би сакала што е можно побрзо да се врати на сцената.

Нејзината никотинска зависност помешана со алкохол изгледа дека прескапо ја чинеше.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hLQl3WQQoQ0&ob=av2n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş