Ајкули пливаат по улиците на Порто Рико

27 август, 20110
morski_pas_puerto_rico

Ураганот Ирена меѓу првите го погоди Порто Рико. Таму дувале ветрови со брзина над 160 километри на час, и го зголемиле нивото на морето за неколку метри уште пред четири дена. Над еден милион луѓе останале без електрична енергија, дрва паѓале на сите страни, а штетата се смета дека изнесува стотици милиони долари.

Но поплавените улици се само дел од проблемот, бидејќи кога океанот навлегол длабоко во градот, водата донела несакани гости – ајкули. На сликата се гледа доста голем примерок како си плива по улиците барајќи храна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma