Ал Пачино доби награда за уметнички достигнувања

28 мај, 20110
al-pacino

Легендарниот американски актер е награден со престижната награда за Ли Стразберг за уметнички достигнувања.

Наградата е доделена од страна на Фондацијата на Американски актери, каде на церемонија во Мериот, Менхетн ја добил инзвонредниот актер Ал Пачино, пишува Тањуг.
Оваа награда се доделува во чест на режисерот и учителот Ли Стразберг кај кого и Ал Пачино семал часови по глума и го учел занаетот во кој се има доста докажано.
Ал Пачино и Ли Стразберг имаат глумено заедно во два филма – Kum2 и “Правда за сите”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber