Мажите со помала плата се подобри во сексот

28 мај, 20110
49973624_19a3ab667e

Верувале или не, но научниците дошле до интересен заклучок дека доколку сакате партнер кој ќе биде добар во кревет, тогаш најдете маж кој не заработува добро.
Последната студија за сексологија и психологија на истражувачкиот центар PJU, покажало дека мажите со низок и среден приход се емоционално осетливи, верни и што е уште поважно, подобри во секс.

Ексклузивно скапите подароци, накитот, дијамантите, парфемите итн., се разбира предностите на богатите мажи, но мора да бидат свесни дека овој однос има и големи недостатоци. Навистина!

Мажите кои заработуваат помалку имаат свои атрибути, како што се среќата, лојалноста и над сè, неговото височество – Оргазмот.

Со овој феномен се занимаваа професорот на Универзитетот во Чикаго, Адам Галински. Професорот заклучи дека жените ќе бидат посреќни со сиромашните мажи, бидејќи тие се помалку лицемери од богатите. Мажите со средни приходи се доста љубезни при запознавање на нови луѓе отколку богатите луѓе, пишува списанието “Психолошка наука”.

Студијата, објавена во  “журналот за применета психологија” тврди дека успешните мажи се склони кон сексистичко однесување. бидејчи тие се сметаат за алфа мажјаци чија должност да се грижат за сиромашните.

Помалку успешните мажи во поголем обем ја поддржуваат кариерата на своите партнерки. Значи, експертите мислат дека богатството и среќата се дефинитивно на дијаметрално спротивни страни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/