Амстердам за Нова Година

23 декември, 20110
na

Амстердам е еден од најубавите и нај необичните градови во Европа. Основан е на крајот на 12ти век, како мало рибарско место на обалата на реката Амстел. Денес е најголем град во Холандија ,културен центар карактеристичен по својата архитектура,канали бродчиња и мостови.

Во Амстердам ке пронајдете се што сакате! Од романтични пејсажи до прославената Црвена зона (Red light district) од Холандско сликарство до обичен шопинг. Амстердам е подеднакво град на култура,град за забава,град на историја,толеранција и различност.

Уживајте во најголемиот светски божиќен циркус, кажете му ги на Кертман вашите новогодишни желби, уживајте во парадата на бродови кои пловат по големиот број канали, уживајте во вкусот на пивото и … Украсените стебла ќе ви го покажат патот кон најголемиот плоштад во Амстердам, надалеку познатиот Museumplein, каде можете да уживате во греаното вино и традиционалната кујна.

Изборот останува на вас!!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma