‘Apple’ лансира нова генерација iPhone

11 јули, 20110
iphone-5-498

Компанијата  Apple планира во третиот квартал на 2011 година лансира на пазарот нова генерација на пеметни телефони од iPhone, објавил WSJ (Wall Street Journal).

WSJ информира дека новиот телефон ќе биде потенок и посветол од неговиот предходник “iPhone 4”, кој беше лансиран во јуни 2010 година.

Од компанијата јавиле дека првичното производство на новиот модел на телефони ќе изнесува неколку милиони парчиња.

Според прогнозтие аналитичарите предвидуваат дека со производство на новиот “iPhone” би можеле да почнат во август, а дека телефонот ќе биде лансиран во септември или октомври.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit