Astra кабриолет на пазарот од 2013 година

9 март, 20110
opel-astra-2-615x272

Новата Opel Astra на јавноста и беше претставена на салонот за автомобили во Франкуфр 2009. година. Наскоро на пазарот ќе и се придружи и нејзината GTC верзија, а германскиот бренд открил дека 2013. година на пазарот ќе биде лансирана и нејзината кабриолет верзија. Кабриолетот базиран на платформата на која се изработени Astra, Astra SportTourer и идната Astra GTC на пазарот би требало да се појави по две години, точно во периодот кога Opel ќе го подмалдува моментално акутелниот моде. Освен објавата на палновите за негов развој, Opel за новиот кабриолет не истапил со никакви други информации.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi