Asus Transformer Prime пристигнува на 9 ноември

3 ноември, 20110
ooooooooooooooo

Компанијата Asus потврди дека новиот Transformer таблет, Transformer Prime, ќе биде претставен на 9 ноември, пренесува KnowYourMobile.

Oсвен тоа, компанијата најави четири нови таблет компјутери за 2012 година – два на Android, два на Windows, кои ќе се појават следната есен.

Asus Transformer Prime ќе работи на Nvidia Tegra 3 процесор, а неговата дебелина ќе биде 8,3 милиметри. Останатите димензии и спецификации на овој уред, не се познати.

Што се однесува за оперативниот систем, се работи за најновата верзија на Android – Ice Cream Sandwich.

Најавата на новиот Android таблет со процесор со четири јадра можете да го видите во следното видео:

http://www.youtube.com/watch?v=Dp6MZupUq78&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş