Аутист донирал сперма..оплодени повеќе од 30 холанѓанки..паника до “плафон”:(

16 август, 20110
31448_sperma_f

Во последнитe 18 месеци околу 22 жени во Холандија родиле деца со користење на сперма добиена од донатор кој боледува од опасна болест, јавува Алгемен Дагблад. Спермата ја добиле од 30-годишен маж кого го запознале преку интернет. Но паника избувнала кога Пол (така се претставувал донаторот на Интернат)…. лажел за своето здравје, пренесува Индекс. Тој тврдел дека бил совршено здрав, но сепак било откриено дека тој боледува од депресија и Аспергеров синдром, наследна болест која еден вид на аутизам! Дел од децата кои се родени, а донатор бил Пол, веќе покажуваат симптоми на болеста.

Листата на чекање за вештачко оплодување во Холандија е  многу долга,  па затоа некои жени се одлучуваат да побараат донатор преку интернет.

Пол, е само еден од многуте луѓе кои ја продаваат својата сперма на жените кои сакаат да се подложат на вештачко оплодување. Полицијата во Холандија сугерира да не се користат доанатори преку интернет бидејќи некои од нив користат лажни имиња и ставаат лажни податоци за нивното здравје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit