Бакнежи и ерогени зони

26 јуни, 20110
couple-kissing

Стручњаците ни порачуваат, доколку детално ги истражуваме ерогените зони на нашето тело ни следува секс за паметење. Многу жени веруваат дека поседуваат повеќе ерогени зони  од мажите, но вистината е потполно друга. Повеќето од мажите се возбудуваат кога нивната партнерка обрнува внимание и на други подрачја не само на вообичаените. Ако не знаете кои се тие подрачја, не се нервирајте, бидејќи постапката за откривање е подеднакво возбудлива за вас и вашиот партнер. Повеќето мажи и жени сакаат да знаат што е тоа што ги “излудува” нивните партнери. Затоа ке ви откриеме неколку необични ерогени зони. Бакнежот во уста често пати се смета како симбол на љубов, сексуалните согласности и темелот на предиграта. Малкумина од луѓето не го сфаќаат ова како прв чекор на сексот. Бакнежот, лижењето и грицкањето на усните имаат подеднакво ист ефект како кај жените така и кај мажите. Ерогените зони кај мажите најдобро се активираат кога телото е потполно опуштено. Кога главата, челото и областа околу очите ги допирате на вистински начин, они предизвикуваат неверојатни чуства.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/