Барак има смисла за хумор:))) Видете заедничка председателска фотка која го ,,преплави,, светот:)))

25 септември, 20110
96370

Претседателот на Соединетите Американски Држави ја упропастил заедничката фотографија на највисоките претставници на земјите кои учествуваа на отворената вечера на партнерствата на владите, кога невнимателно замавнал со раката кон фотографот и го покрил целото лице на претседателот на Монголија, Цакијагин Елбегдор.
Аналитичарите во светот овој гаф на Обама го опишале како “срамен” и се прашувале како еден искусен политичар може да си дозволи вакво нешто, и тоа на највисоко можно ниво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi