Барселона едвај се извлече против Интернационал! Во финале со Баерн денесе!

27 јули, 20110
gvardiola

Барселона во првиот натпревар на Ауди Купот, кој се игра на баерновиот Алијанз Арена, два пати водеше, но и ја губеше предноста против Интернационал. Тоа беше причината да се налути тренерот Гвардиола. Неговите играчи на крај се изборија, бидејќи беа подобри во изведувањето пенали.

На оваа средба, Барселона го победи Интернационал 6:4, (2:2), но дури по пеналите, а тренерот Гвардиола налутен го дочека крајот на натпреварот.

Барселона едвај се извлече против Интернационал! Во финале со Баерн денесе!

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=F1FNLES9zRQ&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi