Бело месо со сос од печурки

1 јуни, 20110
133535-383x254-Chicken_mushroom

Подготовка:

Пропржете го кромидот и белото месо на тивок оган. Потоа додадете ги исецканите печурки додека водата од нив не испари. Павлаката и растителниот кашкавал се додаваат на крај и се допржуваат пет до десет минути. Кога е се готово посолете, додадете бибер и сецкан магдонос по вкус. Послужете со варен компир, ориз или њоки.

Состојки:

  • 1 кг бело месо
  • 400гр. печурки
  • 2 павлаки
  • 100гр. растителен кашкавал
  • главица кромид
  • сол
  • бибер
  • магдонос

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/