Бен Афлек во политички трилер

28 јуни, 20110
Ben-Affleck

Бен Афлек ќе глуми во фолмот “Argo”, политичкиот трилер од иранската заложничка криза што се случи во 1979 година. Ќе го поттикнат агентот на ЦИА кој се обидува да извлече шест американци од Техерен. Во преговорите за улога во филмот учествуваат Алан Акрин и Џон Гудман. Покрај тоа што Бен ќе глуми во филмот, тој исто така ќе го режира и на работата и пристапи крајно сериозно. Пред снимањето, целиот тим ќе мора да живее во затворена куќа за да се соживеат со клаустрофобичното чувство кое го имале американците додека биле заробени во Техерен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma