Billy the Kid сликата продадена за повеќе од 2 милиони долари

27 јуни, 20110
naslovna

Портеретот за кој се верува дека е единствениот автентичен портерт  на Billy the Kid отиде на аукција во Денвер и се продаде за повеќе од 2.3 милиони долари.

Сликата замина во рацете на приватен колекционер William Koch, а се изјави дека оваа слика од 1800-тите е најскапото парче уметност кое се продало на овој настан.

Сликата се верува дека е направена во текот на 1879  или 1800 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/