Бизарни специјалитети кои се користат како афродизијак

29 ноември, 20110
bizarni

Луѓето се интересирале за храната која делува како афродизијак уште од дамнешни времиња. Колку за појаснување, за афродизијак се смета храна која го поттикнува вашето либидо и го подобрува вашиот сексуален живот. Постојат многу вкусни афродизијаци, како бадемите, лешниците и медот. Овојпат решивме да Ви ги претставиме најбизарните специјалитети за кои се смета дека дејствуваат како афродизијат, за да Ви покажеме до каде се спремни некои луѓе да одат со цел да имаат подобар секс.

Супа од пенис и тестиси на бик

Фугу

Кобра

Супа од птичјо гнездо

Печурка стоногалка

Шпанска мушичка

Балут (јајце од патка кое содржи фетус)

Рог од носорог и пенис од тигар

Амбергрис (сперма од кит)

Млеко од магаре

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi