Близнаци со сурогат мајка

24 август, 20110
william-petersen-300

Глумецот Вилијам Питерсен  од хит серијата ЦСИ и неговата сопруга Џина Цироне добија момче и девојче бизначиња од сурогат мајка на 5 јули во Лос Анџелес.

Бебињата се родени пред време, но веќе се опоравуваат.

-Бебињата се добро, иако се родени пред време секој ден се се подобри и подобри и едвај чекаме да дојдат дома- изјави двојката која се венчаше во јули 2003.

Питерсен е веќе татко има ќерка Маит(36) и од која има два внуци.

После напуштање на ЦСИ во 2009 Питерсен се појави во серии на Лоренс Фишбурн, кој е заменет со Тед Дансон за новата сезона која ќе се емитува во септември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi