Бои кои ќе го решат проблемот со критичните делови од телото

17 јануари, 20110
obleka

За да изгледаме убаво треба да ја прилагодиме облеката и нејзината боја во однос на нашата фигура. Познато е дека црната боја и потемните бои воопшто ја прават нашата фигура потенка, но сепак важно е да знаете неколку трикови, и која боја најдобро одговара на структурата на вашето тело. Ако припаѓате на онаа група на луѓе кои имаат тело во облик на јаболко, изборот на боја и модел треба да ја сокрие половината, што е најголем проблем. За да го направите тоа, носете темна кошула, а надолу малку посветли тонови на облека. Оваа комбинација ќе го реши вашиот проблем и вашиот стомак е ќе е помалку видлив. Крушовидна фигура, во која на колковите и задникот се изразено поголеми од горниот дел од телото. Решение може да биде темни панталони и посветла гардероба за одозгора. Сепак, избегнувајте комбинација на црни панталони или здолниште, со бела кошула. Носете некои други посветли боја или облечете нешто со набор, тоа ќе ја врати вашата фигура во рамнотежа. Бели маици, пастелни нијанси и шарени кошули мора да се избегнат ако имате големи гради. Наместо тоа носете темно плава или смарагдно зелена боја на горниот дел од градеробата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi