Борис Бекер плива во пари, а не сака да си плати за венчавката!

31 октомври, 20110
article-1192582-055233AA000005DC-937_468x720

Борис Бекер пред две години се оженил со холандскиот модел Лили Керсенберг, но трошоците за свадбата не се подмирени. Имено, поранешниот тенисер очигледно не сакал да ја плати црквата, бидејќи смета дека тоа е погрешно.

Тешко е да се верува дека тениската легенда нема 9600 швајцарски франци да му плати на свештеникот кој ја одржал свеченоста.

Очигледно Борис Бекер не сака да ја плати сметката, бидејќи тој верува дека е измамен во црквата и само сакаат да добијат пари.

“Тоа инаку чини пет пати помалку. Јас нема да платам “, изјавил Борис налутено.

Црквата вели дека е точно дека тоа чини помалку кога обредот се врши во самата црква, но цената се зголемува драстично кога свештеникот излегува на терен.

Случајот отиде на суд, а пресудата треба наскоро да се донесе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi