Братство убиство?!

10 јули, 20110
vesti

Антонио Вујчич, 24, од Сплит е осуден на четири месеци затворска казна, затоа што на влезот на Сплит закачил транспарент со текст “Србе на врбе”во очи тенискиот натпревар помеѓу Хрватска и Србија.

Полицијата успеала да докаже дека Антонио го има направено транспарентот, бидејќи биле најдени докази во неговиот мобилен телефон, каде имало фотографии од транспарентот, како и фотографии кои биле направени додека тој го изработувал во една гаража.

На судењето Антонио одрекувал дека има некаква врска со транспарентот. Тој тврдел дека тогаш случајно поминувал од таму. Но, сепак судот ја донел одлуката дека тој е виновен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit