Брега станал зелкар:))) Ќе се пие добар расол:)))

4 ноември, 20110
111234

Горан Бреговиќ поминува се повеќе време во градината зад својата куќа во Сењак. Музичарот е сериозно посветен на одгледување на зеленчук! Прво засадил лути пиперки, а сега зелката му стана опсесија.

Градинарството е долго време негово хоби. Оваа сезона, се префрли на зелка. Тоа толку сериозно го сватил што побарал да се вгради систем за наводнување. Кога нема работа во студио, одмара во градината – со лопата и мотика. Зашто сезоната на зелката наскоро и поминува, не знаеме што ќе почне да сади и дали ќе биде во можност да работи нешто кога ќе падне снег. Едноставен предлог – нека направи стаклена градина!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş