Britney Spears пишува песни за Selene Gomez

27 април, 20110
Britney-Spears-2

Britney Spears до сега позната како пејачка, сега ќе ја запознаеме и како автор на три песни за новиот албум на Selene Gomez.

Откако Selene го најави својот нов албум, музичките новинари почнаа да истражуваат кој ќе работи на новиот албум. Тие откриле дека Brithey ќе направи три песни кои одлично ќе одговараат на темпераментот и пејачките способности на Selene.

Откриено е и дека песната “Famme fatale” која требаше да се најде на албумот на Britney ќе ја препее Selene.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi