Бритни Спирс повторно на врвот

8 април, 20110
Britney-Spears-2

По шести пат, Бритни успеа да се искачи на првото место на Билбордовата листа за 200 најпродавани албуми. Нејзиниот седми албум во кариерата, насловен како “Fame Fatatle” е продаден во 276.000 копии само во првата недела.

До сега шест од седум албуми на Бритни се искачија на првото место, како најпродавани албуми, освен оној од 2007-та година “Blackout”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi