Бритни Спирс во нов скандал

31 март, 20110
Britney_Spears

Пејачката Бритни Спирс, е дел од уште еден скандал откако Енрике ја откажа заедничката турнеја и беше намачкана со каки од тоалетот на Џони Ноксвил, сега ја чека и тужба од страна на компанијата Бренд Сенс Партнерс. Имено, компанијата ја тужи Бритни бидејќи го прекршила договорот кој таа требало да го потпише за нејзиниот парфем Radiance и бараат да плати оштета вредна 10.000.000 долари.

Таа требало да потпише договор со компанијата за заштита на нејзиниот последен парфем, но таа потпишала договор со куќата Елизабет Арден, при што заработила милиони.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma