Бугарите прават клупа за Гинис

9 мај, 20110
garden_bench

Во бугарскиот град Пазарџик во централниот дел на земјата, ќе биде направена најголема клупа на светот, јавија бугарските медиуми.

Клупата ќе биде поставена до крајот на месецот, кога се очекува да дојде и претставник од Гинис.

Доколку рекордот биде потврден општината Пазарџик ќе добие 86.000 долари.

На клупата со должина од 1.111 метри, ќе може да седнат 2300 луѓе.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma