Цеца лопов

8 јули, 20110
18547_002-ceca-raznatovic_f

Новата песна на Светлана Ражнатовиќ “Штета за мене“ премногу потсетува на голмиот хит на групата Прљаво казалиште, “Мој бели лабуде“.

Скоро секој што имал прилика да ја чуе новата песна на познатата турбо фолк пејачка Цеца, неможел да избега од впечатокот дека почетокот на двете песни е идентичен и дека темата во суштина е иста. Поради тоа и  не се чудни многуте коментари дека песната на Цеца од некаде им звучи познато и владее првиот впечаток дека песната веќе некогаш ја слушнале.

Сретен Радовиќ, PR на познатата пејачка, изјавил дека за се е виновен Александар Милиќ.

“ За сите такви работи информирајте се од Милиќ, тој е автор на песните, порачал Радовиќ. Милиќ не бил достапен за да даде коментари за медиумите“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit