Чак Бери колабирал на концерт

2 јануари, 20110
Chuck-berry_0

Rock-and-roll ѕвездата Чак Бери ненајдено колабирал на концертот во Чикаго. Бери само се наведнал кон својата клавијатура на сред настапот и престанал да се движи неколку минути се додека не му помогнаа и го тргнаа од бината. Подоцна било изјавено дека тој бил само исцрпен, но сепак неговите 85 години си го прават своето. Чак Бери авторот на класиците Johnny B. Goode и Roll Over Beethoven, бил збунет, но подоцна се вратил на концертот за да им каже на неговите фанови дека нема сила да го продолжи истиот и да се извини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi