Фејсбук вреди 50 милијарди долари

3 јануари, 20110
do-you-have-facebook

Вредноста на социјалната мрежа Фејсбук после најновата инвестиција од 500 милиони долари, сега изнесува 50 милијарди долари, објави “Њујорк тајмс ” “Њујорк тајмс” објави во неделата вечер, дека во популарната социјална мрежа инвестирале “Голдман Сакс” и неименуван руски инвеститор. Овие инвестиции ќе го направат Facebook по вреден од Time Warner, eBay, и Yahoo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi