Чави: Фабрегас страда што не може да дојде во Барса

14 јули, 20110
Xavi-Cesc-Fabregas_2461950

Цеск Фабрегас од Арсенал страда поради долгата сага околу преселбата во редовите на европскиот и шпанскиот првак, Барселона.

Чави изјавил дека неодамна разговарал со својот другар од репрезентацијата на Ибица и дека тогаш му признал дека сака да дојде во Барселона.

“Тој страда и сака да дојде овде. Тоа е она што најмногу го сака и прави се да се пресели меѓу нас. Тој сака Арсенал да му дозволи да замине.” – рекол Чави.

Арсенал одби неколку понуди од европскиот првак за Фабрегас, но Барселона наводно подготвува уште една понуда.

Лондонскиот клуб минатата година одби понуда од 40 милиони евра, како и нешто помалку од тоа годинава.

Тренерот на Арсенал изјави дека клубот “силно ќе се бори” да го задржи 24-годишниот креатор на играта.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit