Четири заповеди за секоја жена

16 мај, 20110
black bra

Доколку сакате да имате топ форма ова лето ви даваме четири совети, кои доклку ги усвоите ќе ви бидат навистина од корист.

1.  Во исхраната вметнете продукти кои содржат влакна кои ќе го подобрат варењето на храната и ќе ви дадат долготрајно чувство на ситост.

2.  Желбата за храна ќе ја намалите доколку внесувате сложени јаглехидрати кои воедно и ќе го намалат уморот и ќе го подобрат вашето расположение.

3.  Исто така се препорачува да внесувате белковини, кои помагаат за контрола на апетитот, а воедно и ќе го подобрат квалитетот на вашата коса.

4.  Не заборавајте секојдневно да правите лесни вежби кои на долги стази ги обликуваат мускулите на вашето тело.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi