Чоколадни крошнички

9 август, 20110
cokoladni krosnicki naslovna

Ова е едноставен рецепт за тоа како да направите чоколадни крошнички кои ќе ви послужат за декорација. Може да ги наполните со сладолед, овошје…

Од големината на хартијата ќе зависи големината на крошничките.

На пареа растопете чоколада, внимавајте да не се растопи премногу.

За да добиете поубава форма користете тава со калапи. Размачкајте од чоколадата и странично по хартијата.

Потоа ставете ги во фрижидер да се стегне чоколадата. Откако ќе ги извадите полнете ги по ваша желба.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit