Човек кој успеал најдолго да одржи скорпија во устата

12 август, 20110
skorpija

Дин Шелдон на 21 декември 2000 година успеал во својата уста да одржи скорпија со големина од 17.78 cm, цели 18 секунди, со тој подвиг Шелдон успеал да влезе во Гинисовата книга на рекорди.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit