Чудо поуспешно од виагра!

28 јули, 20110
cudopodobroodviagra

Голема вест за производителите на медицински помагала во САД! ФДА го одобрила Viberect производот од производителот Reflexonic. Нивниот гаџет е дизајниран со цел да се бори против проблемите на еректилната дисфункција!

Во името на уредот може да се види и како тој функционира. Станува збор за рачен уред што ги стимулира нервите на пенисот со вибраци, кои се испраќаат преку меко перниче. Во суштина станува збор за хај-тек вибратор за мажи.

Како што пишува Cnet, кој и да искусил нуспојави од земањето разни лекарства, овој уред ќе им дојде како супер алтернатива.

Употребата на овој уред не носи несакани ефекти, се додека се придржувате до упатствата за употреба. Тоа конкретно значи, една употреба дневно и не подолга од 10 минути.

Цената во САД изнесува 300 долари и засега е достапен само на рецепт.

Во видеото во продолжение, можете да видите како функционира овој уред, видеото е на ниво на едукативен материјал за високото образование.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi